Büyükçekmece Rehberi

UĞUR DERSHANESİ – BÜYÜKÇEKMECE

FİRMA HAKKINDA
FOTO GALERİ
VİDEO
KONUM
YORUMLAR
Telefon: 0212 864 41 32
Fax:
Adres: Batıköy Mah. Mustafa Kemal Bulvarı No:9 Mimaroba B.Çekmekce/İSTANBUL
Web Sitesi: http://www.ugurdershanesi.com.tr
E-Posta: mimaroba@ugurdershanesi.com.tr
UĞUR DERSHANESİ – B.ÇEKMECE Hakkında

26 Kasım 1968′ de Laleli’ de ilk dersini vererek öğrencilerini üniversiteye hazırlayan Uğur Dershaneleri bugün, Türkiye’nin her noktasında, konusunda uzman öğretmenleriyle Türkiye’nin en donanımlı eğitim olanaklarını sunmaktadır.
1968’de Uğur Dershaneleri ile başlayan eğitim maratonu bugün, Bahçeşehir Kolejleri, Bahçeşehir Fen ve Teknoloji Lisesi, Bahçeşehir Üniversitesi, Uğur Kariyer Merkezi, Uğur Yayınları, Harriet Fulbright College Washington D.C. ile devam etmektedir. Bahçeşehir – Uğur Eğitim Kurumları eğitimin her kademesinde gelişerek ve büyüyerek ülkemize katma değer kazandırmaktadır.
Uğur Dershaneleri, Türkiye’nin yarını siz gençlerimizi, bilgi çağının mimarı olacak üniversitelere hazırlarken bu çağa uygun modeller ve programlar konusunda kendi içinde başlattığı yarışı tüm hızıyla sürdürmektedir. Başarısı kanıtlanmış ilke ve modellerinden hareketle, her yıl yeniden şekillendirdiği eğitim programları ile 40 yıla aşkın zamandır üniversiteye ve ortaöğretim kurumlarına hazırlıkta ilklere imza atmaktadır.

Adviser Sistemi
Türkiye’de ilk kez Uğur Dershaneleri tarafından uygulanan “Adviser Sistemi” öğrencilerimizin sınava hazırlık sürecini başarılı bir şekilde tamamlayabilmeleri için her öğrenciye bir danışman öğretmen verilmesi ilkesine dayanır. Danışman öğretmen yıl içerisinde öğrencisinin başarısını, aile-arkadaş-öğretmen ilişkisini, sınıf içi davranışlarını, başarı grafiğini, ödev takibini inceleyerek, öğrenciye yol gösterir, veliyi bilgilendirir.

Uğur’da Ders Dışı Çalışmalar
Etütler: Uğur Dershaneleri’nin öğretim hizmetleri ders saatleri ile sınırlı değildir. Etütler Salı, Çarşamba, Perşembe ve Cuma günleri saat 13.30 – 18.30 arası branş öğretmenlerinin katılımıyla uygulanır. Düzenlenen etüt programları öğretim dönemi başında öğrencilerimize duyurulur.
Tedavi Etütleri: Tanı testleri sonucunda öğrencilerin tespit edilen eksik bilgi beceri bileşenleri, tedavi etütlerinde öğretmenlerin çalışmaları ile giderilir.
Ek Dersler: “Kişiye Özgü Öğretim Modeli” çerçevesinde derste yeterince özümsenemeyen konular ders dışında ek ders çalışmaları ile desteklenmektedir. Bu çalışmalarda anlaşılmayan konular ders öğretmeni tarafından tekrar öğrenciye aktarılır.
Kütüphaneler: Uğur Dershaneleri’nin tüm şubelerinde kütüphaneler Kişiye Özgü Öğretim Modeli’ ne uygun olarak düzenlenmiştir. Öğrencilerimizin diledikleri zaman ders çalışabilecekleri tam donanımlı çalışma ve etüt odaları oluşturulmuştur. YGS (Yükseköğretim Geçiş Sınavı), LYS (Lisans Yerleştirme Sınavı) ve SBS (Seviye Belirleme Sınavı) ile ilgili öğrencilerimizin yararlanabileceği genel ve tek tek derslere yönelik yüzlerce kaynak kitap kütüphanelerde mevcuttur.

Henüz resim eklenmemiş.

Henüz video eklenmemiş.

Henüz harita eklenmemiş.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

FİRMA HAKKINDA BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.