Büyükçekmece Rehberi

Bilgisayarın Yararları Nelerdir ?

Bilgisayarın Yararları Nelerdir ?

Bilgisayarların Yararları Maddeler Halinde

– Bilgisayarın en büyük yararı bilgiye kısa süre içerisinde ulaşabilme imkânını bize sunmasıdır. Önceleri kütüphane sırlarında bir kitap alabilmek adına saatlerce beklediğimi hatırlıyorum. Artık arama motorlarının da aracılığıyla hiç emek harcamadan birçok bilgiye kısa sürede ulaşabilmek bilgisayarlarla mümkün.

– Bilgisayar sayesinde kilometrelerce uzakta olan yakınlarımızla çok rahat bir şekilde sanki yanımızdaymışlar gibi konuşup görüşebiliyoruz. Bilgisayar dünyasına eklenen kamera aracılığıyla bizden kilometrelerce uzakta olanları görebilmemiz bizlere sunulan en büyük nimettir.

– Eskiden dosya arşivleri neredeyse iş yerlerinde daha büyük bir alana sahip oluyordu. Günümüzde bilgi depolamak için kullanılan bilgisayarlar dosyaların saklanması için çok pratik bir yöntem olmuş durumda.

– Can sıkıntımızı giderebilmemiz açısından bilgisayar etkin bir araç haline gelmiş durumda. Bilgisayar oyunları ve internet sayesinde vaktimizi bilgisayarda keyifli bir şekilde geçirebilmemiz mümkün.

– Sosyalleşmekte güçlük çeken ve arkadaş bulamayan birçok birey internet ortamından edindikleri arkadaşlar sayesinde içerisinde oldukları buğramdan kurtulmakta.

Bilgisayarın bu denli yararı olmasına rağmen her şeyin fazlası zarar olduğu gibi bilgisayar kullanımının fazlası da zarardır. Bilgisayar kullanımını bir bağımlılık haline getirmemenizi temenni ederiz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.